1813/1521
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med paladsscenerier, ferskner og blomster, hanke i form af sommerfugle. Stand af udskåret træ medfølger. 19.-20. årh. H. 60,5 cm.
.
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre buler, ridser og mærker. Minimale kantafslag på hanke. Vipper let. Mindre afslag under fodrand.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud