12103/199
Rudolf Stoitzner (f. 1873, d. 1933, østrigsk maler, virksom i Wien)
Opstilling af frugter og glas. Sign. R. Stoitzner. Olie på lærred. Lysmål 13,5×15,5. Rammemål 37×35.
Med aldersrelateret mærker på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud