1744/527
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007)
“Havana”, Vence 1994. Sign. Lindemann samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 195×130.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 31. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag