1813/​1623

Kop med underkop af porcelæn, dekoreret i farver og guld med landskab samt allegorisk figur af bisquit, “høsten” i form af ung kvinde med neg. Kgl. P. 19. årh. Figur H. 19. (2)

Figur med større afslag på neg og instrument. Slitage på guld.

Varia, 29. marts 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag