1813/1623
Kop med underkop af porcelæn, dekoreret i farver og guld med landskab samt allegorisk figur af bisquit, “høsten” i form af ung kvinde med neg. Kgl. P. 19. årh. Figur H. 19. (2)
Figur med større afslag på neg og instrument. Slitage på guld.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag