1636/143
Ubekendt maler, 17. årh.-18. årh.
Portræt af Christian V. Usigneret. Olie på lærred. 68×53. U.r.
Retoucheringer. Ny blændramme. Krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier og møbler, 5. september 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud