1333/​587

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

Et stort parti diverse tilbehør til “Montana” reoler bestående af ca. 35 sokler, ca. 50 hylder samt ca. 40 ophæng. Hovedparten lakeret i gråt, hvidt eller blåt enkelte dele med grøn lakering.

Brugsslitage, ridser og mærker. Smuds.

Moderne kunst og design, 13. august 2013

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

10 bud

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
260 DKK
250 DKK