2143/28
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Landskabsparti med udsigt over marker på en overskyet dag. Sign. Jul. Paulsen, 1913. Olie på lærred. 54×66.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag