1846/643
Orrefors
Samling på 18 skåle, vaser, lysestager samt karaffel af klart, slebet glas. Størstedelen sign. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 4,5–19,5. Diam. 7–25. (18)
Almindelig patina, herunder ridser og mærker. Nogle få minimale afslag.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
50 bud