1803/119
Henny Köster Panduro (f. Randers 1863, d. København 1930)
Føllenslev Kirke, med udsigt mod Vejrhøj. Sign. HK 97. Olie på lærred. 33,5×53.
Enkelte lapper på bagsiden. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag