2031/250
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Bonden og præsten. Akvatinte i farver, monteret på papir med håndskrevet digt. Lysmål 25×35.
Dele af papir mangler. Fugtskjolder. Papir gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag