12009/​45 Wolmer Zier: Kystparti. Sign. Zier. Olie på lærred. 66×96,5. Rammemål 77×106.

Be­skriv­el­se

Kystparti. Sign. Zier. Olie på lærred. 66×96,5. Rammemål 77×106.

Sælger oplyser

Ramme med patina.

Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020

Kunstner

Wolmer Zier (f. Øster Ulslev Sogn 1910, d. Løkken 1990)

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.