1727/2
Hollandsk vitrineskab af nøddetræ, indlagt med blomster og bladværk af lyst træ. 18. årh.s anden halvdel. H. 235. B. 138. D. 38.
Proveniens: Ole Haslunds hus, København.
Almindelige alderstegn. Nøgle medfølger (fungerer).
Ældre malerier og møbler, 3. juli 2017
Vurdering
Hammerslag