Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
En mand spaserende på en hulvej mellem træerne. Sign. G. C. 1866. Olie på lærred. 25,5×61.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Mærker fra tegnestifter. Behov for rensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
16 bud