842/207
Tysk eller svensk barok bord af forgyldt og forsølvet træ med plade af kalksten, udskåret med putti og bennembrudt slynget bladværk, blomster og ornamentik. 17. årh.s anden halvdel. Restaureret. H. 85. B. 114. D. 64.
Kierkegaard og antikviteter, 18. september 2013
Vurdering
Hammerslag