842/​207

Tysk eller svensk barok bord af forgyldt og forsølvet træ med plade af kalksten, udskåret med putti og bennembrudt slynget bladværk, blomster og ornamentik. 17. årh.s anden halvdel. Restaureret. H. 85. B. 114. D. 64.

Kierkegaard og antikviteter, 18. september 2013

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

100.000 DKK