2432/194
Sønderjysk barok skab af bemalet og ådret egetræ, front med to profilerede døre og to skuffer, kugleformede ben. Danmark, 18. årh. H. 200. B. 200. D. 82.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Løse lister.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud