903/665
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Le Vieux Roi”. Tryksign. Picasso, 6.1.59. Litografi. Lysmål 65×50.
Litteratur: Bloch 869.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag