903/​665

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

“Le Vieux Roi”. Tryksign. Picasso, 6.1.59. Litografi. Lysmål 65×50.

Litteratur: Bloch 869.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK