2448/615
Salomé (f. Karlsruhe 1954)
“Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.
Æske med mislugt og skrammer. Ellers intet at bemærke.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
895569 | ||
820602 | ||
895569 (Autobud) | ||
820602 | ||
895569 | ||
820602 | ||
895569 | ||
820602 | ||
881480 | ||
895569 (Autobud) | ||
881480 | ||
895569 | ||
881480 | ||
895569 |