Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Obey the Colors”. Sign. på bagsiden Kvium 17. Olie på lærred. 150×100. Uindrammet.
Med samme motiv har Edition Copenhagen i 2018 udgivet et litografi på Velin d'Arches i et oplag på 55 ekspl. Bladstørrelse 100×70 cm.
Proveniens: Galleri Brandstrup, Oslo. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020