2006/77
Russisk ikon med fremstilling af den korsfæstet Jesus omgivet af helgener. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 35×45.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag