2050/245
Et par sauceskåle af lethamret sølv, indvendig forgyldte, stjerthanke af ibenholt. Heimbürger, 1921. Vægt 478 g. Diam. 13 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud