2041/​544

Umberto Asnago

“Progetti”. Et par højryggede lænestole af sortlakeret træ og Pau Ferro, betrukket med brunt skind. Designet 1987. Udført og mærket hos Giorgetti, Italien. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 6. oktober 2020

Kategori
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

12.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
12.000 DKK