1724/​8556

Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen og opstandelsen omgivet af tolv højtidsmotiver. Tempera på træ. 19. årh. H. 46,5. B. 38,5.

Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Ridser og mærker.

Russisk tema, 12. juni 2017

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK