1908/878
Dansk design
Pendel med skærm af rød og hvidlakeret metal. Top af teak samt med gennembrudt mønster. Diam. 47.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud