1921/​186

Dansk empire klap- eller frokostbord af intarsiaindlagt mahogni. Ca. 1820. H. 73. B. 102/144. D. 75.

Ældre småreparationer. Gamle småskader. Patina.

Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK