1921/186
Dansk empire klap- eller frokostbord af intarsiaindlagt mahogni. Ca. 1820. H. 73. B. 102/144. D. 75.
Ældre småreparationer. Gamle småskader. Patina.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag