1350/186
Karl Edvard Diriks (f. Oslo 1855, d. 1930)
Spadserende kvinder blandt solbeskinnede birketræer. Sign. Diriks. Olie på plade. 48×35.
Plade buer let.
Ældre malerier og møbler, 9. december 2013
Vurdering
Hammerslag