Ubekendt maler, 18. årh.
Brystportræt af Maria Gertrude Cabott. Usigneret. Olie på lærred. 61×50.
Født i Rom 17. december 1776 død i Kbh. 1851, født komtesse Pericoli datter af grev Perigoli kommandant på Ascoli.
Talrige krakeleringer. Større og mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. juni 2016
11 bud