2131/264
Et par franske hjørne bergere af forgyldt træ, hver med buet ryg udskåret med sløjfe, ryg og sæde betrukket med grønt velour, runde kannelerede ben. Louis XVI form, 1800–1820. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag