12032/​59

Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)

Sæt på 6 spisestuestole med stel af ask, sæde og ryg af korkfinér. To stole model 'Flipper' formgivet i 1975 samt fire stole model 'Trestle' formgivet i 1972. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Finérskader.

Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK