1623/8606
Russisk skål af træ, belagt med sølv i top og bund. Tilsyneladende ej stemplet. 19. årh. Diam. H. 5. Diam. 11,5.
Minimal alderslitage, dog f. eks. buler og revner.
Russisk auktion, 6. juni 2016
Vurdering
Hammerslag