2119/​585

Adolphe Mouron Cassandre (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)

“Normandie”. Tryksign. A.M. Cassandre 35. Litografisk genoptryk fra 1970'erne. Bladstørrelse 99×62.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK