2119/585
Adolphe Mouron Cassandre (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)
“Normandie”. Tryksign. A.M. Cassandre 35. Litografisk genoptryk fra 1970'erne. Bladstørrelse 99×62.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag