2048/175
Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt ca. 680 g. (15)
Bestående af: 3×1974, 3×1975, 2×1976, 2×1977, 2×1978, 2×1979 og 1980.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag