2048/​175

Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt ca. 680 g. (15)

Bestående af: 3×1974, 3×1975, 2×1976, 2×1977, 2×1978, 2×1979 og 1980.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK