2013/359
Frants Landt (f. Nysted 1885, d. Ringsted 1975)
Skoleskibet Danmark på Sundet ud for Kronborg. Sign. Fr. Landt, 1946. Olie på lærred. 55×79.
Mindre krakeleringer samt enkelte afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag