2022/731
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
To lænestole betrukket med sort skind, ben af mahogni. Model 2207. Udført hos Fredericia Stolefabrik. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Bagben på den ene stol med afslag.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud