2445/524
Dansk møbeldesign
Par overpolstrede lænestole med svungne sider, betrukket med grønligt møbelstof, ben af bøg. 1940–50'erne. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker på ben. Lettere slitage på betræk.
Vurdering
1146417 |