2139/2029
Damearmbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden urskive med sorte visere. Rem af 14 kt. guld. Omkreds ca. 18 cm. Urets diam. 24 mm. Samlet vægt ca. 33 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag