1746/152
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Marine med sejlskibe i gråvejr. Sign. V. Qvistorff. Olie på lærred monteret på malepap. 23,5×29.
Behov for rensning. Enkelte krakeleringer samt minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag