2005/255
To flaskebakker med gennembrudte sider, drevet med guirlander og løvehoveder samt en champagneholder af sølvplet. Delvis stemplet Lincke. L. 28,5. Flaskebakker H. 10,5. Indvendig diam. 12,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag