2005/​255

To flaskebakker med gennembrudte sider, drevet med guirlander og løvehoveder samt en champagneholder af sølvplet. Delvis stemplet Lincke. L. 28,5. Flaskebakker H. 10,5. Indvendig diam. 12,5. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre buler.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK