1519/136
Valdemar Magaard (f. København 1864, d. Gentofte 1937)
Interiør med læsende kvinde. Sign. V.M. 1908. Olie på lærred monteret på plade. 24×22,5.
Ujævnhed ved øverste kant.
Ældre malerier og møbler, 4. maj 2015
Vurdering
Hammerslag