2418/96
Fad af lys terrakotta, dekoreret i farver med syrener og kaprifolium. P. Ipsens Enke, Kjøbenhavn. 104. Diam. 29.
Afskalninger på bemaling. Overfladeridser og mærker. Minimalt kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag