2418/​96

Fad af lys terrakotta, dekoreret i farver med syrener og kaprifolium. P. Ipsens Enke, Kjøbenhavn. 104. Diam. 29.

Afskalninger på bemaling. Overfladeridser og mærker. Minimalt kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag