12115/​157

En stor dansk senempire ramme af udskåret og forgyldt træ. 19. årh. Lysmål 69×68,5. Rammemål 81×80,5.

Alm. patina. Afskalninger langs kanter og ved hjørner.

Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK