2432/​816

“GE 375”. Et par højryggede lænestole af eg. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med lyst uld. Designet 1969. Udført og mærket hos Getama, Gedsted. (2)

Litteratur: Mobilia nr. 178/79, 1970.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter og skjolder. Nye gjorde.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?