2441/​758

Art Déco

Tre-pers. sofa med stel af nøddetræ. Sæde, sider og ryg betrukket med lilla uld. Udført ca. 1930/1940'erne. L. 212.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Betræk med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?