643/1016
Dele af Onkel Haralds tog af udskåret og bemalet træ, bestående af ekspreslokomotiv, rangerlokomotiv samt diverse vogne. I alt 11 dele. 20. årh. Lokomotiv L. 41. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag