1325/63
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
“Parti fra Dyrehaven”. Sign. A. Schovelin. Olie på lærred. 80×123.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2013
Vurdering
Hammerslag