I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
“Sildig Sommereftermiddag med stille Veir [...]”. Sign. I. H. Brandt 1877. Olie på lærred. 55×84.
Udstillet: Charlottenborg 1877, nr. 39. Her beskrevet som følger: Sildig Sommereftermiddag med stille Veir. Motivet tæt ved Helligdomsklipperne paa Bornholm.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
25 bud