2435/​153

Meissen figurgruppe af porcelæn forestillende Mozart familien, dekoreret i overglasur farver og guld. Model T 186. Tegnet af Joseph von Kramer 1903. 20. årh. H. 21. B. 22.

2. sortering med større brændingsrevne på base. Fremstår med alders- og brugsslitage. Herre med afslag på violin samt ene finger.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

824994 (Autobud) 1.350 DKK
1163053 1.300 DKK
824994 1.050 DKK
967615 1.000 DKK