2022/597
Niels Hansen (f. Nørre Vornæs 1880, d. Thurø 1946)
Portræt af to børn. Sign. Niels Hansen 1936. Olie på lærred. 64×54.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag