Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med dampskibet “Nordstjernen”. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred monteret på malepap. 29×27,5.
Let overfladerensning anbefales.