12116/308
Rundt fad af fajance dekoreret i underglasur “en chinoiserie". Holland, 18. årh. Diam. 34,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kanten med små afslag og chips.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud