2048/813
Dansk design
Standerlampe med stel af sortlakeret metal, to justérbare skærme af akryl og sortlakeret metal. 1950–60erne. H. 134–170.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene akrylskærm med hul. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud