2048/​813

Dansk design

Standerlampe med stel af sortlakeret metal, to justérbare skærme af akryl og sortlakeret metal. 1950–60erne. H. 134–170.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene akrylskærm med hul. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

15 bud

500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK